Skromna predstava Bournemoutha i Chelseaja

Nogomet 17. sep 202317:09 0 komentara
Action Images via Reuters/Matthew Child

Fudbaleri Bournemouth i Chelseaja remizirali su u meču petog kola Premijer lige, pošto je meč koji je odigran na Vitality stadionu završen rezultatom 0:0.

Chelsea je bolje otvorio susret. Rahem Sterling je uputio prvi udarac u okvir gola koji brati Neto već u drugom minutu. Nedugo zatim je i kapiten Conor Gallagher šutirao preko gola iz izgledne pozicije, u kojoj se našao poslije Mudrykovog dodavanja.

Sterling je pokušao i u 11. minutu, ali neprecizno. Samo dva minuta kasnije je okvir gola pogodio Jackson, pošto je uputio udarac sa lijeve strane. Bournemouth je prvu veliku šansu imao u 18. minutu – poslije prekida je Christie pronašao Outtaru. Krilni fudbaler je bio sam na drugoj stativi, ali je Sanchez maestralnom paradom odbranio šut sa ivice peterca.

Bornemuth zauzima 15. mjesto sa tri boda, dok su izabranici Mauricio Pochettina na 14. poziciji sa pet bodova.

Trešnjice u narednom kolu gostuju Bightonu, dok Chelsea dočekuje Aston Vilu.