Spektakularan derbi između Arsenala i Liverpoola završen bez pobjednika (FOTO)

Nogomet 27. okt 202419:28 0 komentara
Action Images via Reuters/Peter Cziborra

Deveto kolo engleskog Premiershipa donijelo je i veliki derbi između Arsenala i Liverpoola, a susret odigran na stadionu Emirates u Londonu završen je bez pobjednika 2:2.

REUTERS/Dylan Martinez
REUTERS/Peter Cziborra

Priredila su dva tima sjajan meč sa pregršt prilika, a Topnici su do prednosti stigli u devetoj minuti. Izbacio je sjajnom loptom White Saku, ovaj driblingom izbacio Robertsona i sjajnim udarcem matirao Kellehera.

Ipak, nije mnogo trajala radost domaćih navijača. Smao devet minuta kasnije Luis Diaz je izveo korner, a najviši u skoku bio Virgil van Dijk koji matira Rayju.

Propustila su oba tima nakon toga po nekoliko izglednih prilika, a novo vodstvo Arsenal je ostvario u 43. minuti susreta. Rice je izveo sjajan prekid, a Španac glavom matirao golmana Liveproola.

Zanimljivo je bilo i u drugom dijelu. Propustio je Havertz dviej dobre šanse za Arsenal, dok je Diaz pogodio stativu za Liverpool.

Poravnanje Redsima donio je Salah u 81. minuti susreta. Nunez je uposlio Egipćanina, a ovaj matirao Rayu.

Došao je Arsenal u 90. minuti do novog gola. Nakon velike gužve Jesus je loptu pospremio u praznu mrežu Liverpoola, ali je Anthony Taylor gol poništio zbog prekršaja u napadu.

Nakon ovog susreta Liverpool je drugoplasirani na tabeli sa 22 boda i bodom manje u odnosu na prvoplasirani City. S druge strane Arsenal je treći sa 18 bodova.