Veliki preokret u Madridu: Real deklasirao Borussiju nakon zaostatka

Nogomet 22. okt 202422:55 0 komentara
REUTERS/Susana Vera

Fudbaleri Real Madrida i Borussije Dortmund odigrali su meč trećeg kola Lige prvaka, a rezultat je bio 5:2.

Guirassy je za Dortmund imao priliku u 6’, bez problema je odbranio Courtois.

Minut nakon toga blokiran je udarac Mbappea.

Borussia je igrala poprilično visoko sa svojom defanzivnom linijom, a sve se isplatilo za samo nekoliko minuta. Prvo je Malen dobio sjajan pas na sedam metara koji je rutinski realizovao za vodstvo gostiju u 30’.

Samo četiri minute kasnije na semaforu je stajalo 0:2. Malen je bio u ulozi asistenta, a Gittens je pobjegao odbrani i lagano pospremio u mrežu loptu nakon odličnog pasa.

Ubacio je potom Real u brzinu više pokušavajući smanjiti zaostatak, Bellingam je probau 36’ šutirati glavom, golman je odbranio, a potom je i odbijenu loptu poslao na prečku.

Samo minut poslije pokušaj Rodryga koji je opet okrznuo stativu.

Uzbuđenja u prvom dijelu završena su pokušajem Juliana Brandta u 39’.

Početkom drugog dijele prijete Vazquez i Vinicus Junior, ipak Real ostaje u duplom zaostatku.

Real smanjuje prednost gostiju u 60. minuti. Rudiger je pratio centaršut  Mbappea i pogodio glavom.

Samo dvije minute kasnije imali smo potpuni egal. Vinicius Junior je pogodio, a gol je priznat nakon potvrde iz VAR sobe.

Pokušali su Mbappe za Real u 80’ i Beier u 82’, ali su golmani bilii sigurni.

Međutim, Real Madrid dolazi do potpunog preokreta golom Vazqueza u 83’. Odbrana gostiju smušeno je reagovala i fudbaler Reala je iskoristio priliku lijepim udarcem iskosa.

Tri minute kasnije Vinicius svojim drugim golom oduzima sve nade gostima iz Dortmunda za pozitivan rezultat. Maestralno je povukao loptu sa svoje polovine, vodio je do sredine šesnaesterca i preciznim udarcem matirao Kobela.

Ipak, to nije bilo sve od Brazilca, te je kompletirao svoj hat-trick u sudijskoj nadoknadi za potpuni potop ekipe iz Dortmuna.