Viola sa penala “okrenula” Lazio za prvenac u Seriji A

Nogomet 22. sep 202415:05 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Fiorentine ostvarili su prvu pobjedu u Seriji A ove sezone pošto su u petom kolu na svom stadionu pobijedili Lazio 2:1.

U prva četiri kola tri remija i poraz upalili su crvene lampice na Artemio Franchiju. Ipak, došla je pobjede Fiorentina u sjajnom meču protiv jednog od većih rivala Lazija.

Nebesko-plavi prvi su došli do gola. Španac Mario Hila postigao je prvi gol ove sezone u 41. minutu, poslije asistencije Nuna Tavaresa. Portugalac koji je na pozajmici iz Arsenala zabilježio je već treću asistenciju u tri utakmice koje je odigrao ove sezone.

Lazio je na poluvrijeme otišao sa minimalnim kapitalom. A onda je u 46. minutu u igru ušao Islanđanin Albert Gudmundsson. I postao junak.

Prvo je u 49. minutu sa penala donio izjednačenje. A onda je ponovo sa bijele tačke u 90. minutu postigao drugi gol i donio pobjedu preokretom.