Željeničar upisao drugu premijerligašku pobjedu protiv Musemićevog Igmana na Grbavici

Nogomet 17. aug 202422:56 0 komentara

Željezničar je savladao Igman Konjic 3:1 u meču 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Mogli su domaći preko Krpića doći do prednosti nakon samo pet minuta, ali napadač Željezničara je oklijevao nakon što je zaobišao i golmana Ćemana, pa je Buturović izbacio loptu sa gol linije.

Odgovorili su izabranici Husrefa Musemića desetak minuta kasnije. Kontranapad Konjičana pokušao je krunisati Hebibović, ali je njegov šut nakon prodora odbranio Muftić. Mogao je kapiten Igmana i poslati loptu do saigrača na nekih deset metara od gola Željezničara, ali je bio sebičan.

Novu priliku za ekipu Denisa Ćorića imao je Al Jaber. Saudijaca je sjajno pucao lijevom nogom sa vrha kaznenog prostora, ali prečka je bila saveznik Igmana, nakon čega se lopta odbila na gol liniju i izašla gola.

Novi napada domaćih preko Šabića i Hiroša nagovijestili su vodstvo.

Poslije kornera Plavih, najviši u skoku pored dva igrača Igmana bio je Krpić, te mudro prevario golmana Ćemana za 1:0.

Pet minuta kasnije bilo je 2:0. Radovac je snažno šutirao sa šesnaest metara, Ćeman odbranio, a odbijanac lako u mrežu pospremio Abdulmalik Al Jaber.

Poslije sat vremena igre pitanje pobjednika bilo je riješeno. Boljević je probio po strani, zatim poslao povratnu loptu, a Cvetanoski postiže prvijenac u dresu kluba sa Grbavice.

Pokušavali su gosti doći do počasnog gola. Prvo preko Ramića, a onda i Božića, međutim promjene rezultata nije bilo.

U 70. minuti crveni karton je zaradio trener Igmana Husref Musemić, a njegova ekipa je ubrzo nakon toga smanjila prednost Željezničara preko Ramića na 3:1. Aćimović je centrirao, a Ramić odlično reagovao u padu glavom prevarivši Muftića.

Ekipa Denisa Ćorića naredno kolo gostuje Slobodi u Tuzli 24. augusta, istog dana Igman će dočekati tim Širokog Brijega.