Zrinjski nakon preokreta došao do pobjede nad Slogom i nova tri boda

Nogomet 11. sep 202422:10 0 komentara
Facebook/HŠK Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog savladali su tim Sloge u večerašnjoj utakmici Wwin Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Plemići su nakon preokreta došli do pobjede rezultatom 3:1 (Mulahusejnović, Topić, Šunjić – Jović).

Prvih desetak minuta prošlo je bez većih uzbuđenja, a u 15’ bila je prva velika prilika za Zrinjski. Mario Ćuže ostao je sam u petercu, a udarac glavom odbranio je golman Pavlović.

Do finiša prvog poluvremena fudbaleri mostarskog kluba bili su bolji protivnik, ali bez postignutog gola.

Početak drugog poluvremena donosi vodstvo Sloge. U 50’ Sloga dolazi do vodstva zaslugom Tonija Jovića i to je djelovalo kao šok za domaću ekipu.

Zrinjski kreće u potpunu ofanzivu i Nardin Mulahusejnović već u 61’ donosi izjednačenje.

Samo šest minuta kasnije našao se u ulozi asistenta, a Fran Topić Zrinjskom donosi preokret nakon sjajne akcije.

Facebook/HŠK Zrinjski Mostar

80’ donosi i treći gol i ovjeru pobjede, a strijelac je bio Toni Šunjić nakon kornera i ubacivanja Topića.

Zrinjski se ovom pobjedom popeo na četvrto mjesto tabele s devet bodova i dvije zaostale utakmice, dok je Sloga na devetom mjestu uz dva boda iz četiri utakmice.