Zvijezda Liverpoola na stubu srama nakon penala protiv Newcastlea

REUTERS/Carl Recine

Liverpool i Newcastle otvorili su Novu godinu nezaboravnim okršajem na "Anfieldu", kojeg su domaćini dobili rezultatom 4:2. Liverpool je bio superioran, ali je teško došao do uspjeha, uz čak dva penala.

Ključnu ulogu na meču odigrao je Diogo Jota, koji je ušao u igru u 64. minutu i učestvovao u postizanju dva gola. Prvo je asistirao Jonesu za vodstvo od 2:1, a u završnici je pao u šesnaestercu i iznudio penal, posle čega je dobio salvu kritika od velikih imena iz svijeta fudbala.

Naime, kada je u 85. minutu prošao i golmana gostiju Martina Dubravku, pao je, pošto je došlo do blagog kontakta između njega i čuvara mreže. Prema mišljenju mnogih, Portugalac se preigrao, jer je bio u prilici da postigne gol na praznu mrežu. Neki su čak smatrali da je simulirao.

Legenda Newcastlea, Alan Shirer, napao je Jotu, komentarišući njegovo ponašanje.

“Ovo je sr… Kakva sjajna simulacija!“, napisao je bivši golgeter na društvenim mrežama.

Kompletnu situaciju prokomentarisao je i Ian Wright, legendarni napadač Arsenala.

“Da više voliš da padneš za penal, nego da ideš naprijed i ubaciš loptu u prazan gol! Sve sam vidio, dosta je!“.

Isto mišljenje imao je Jamie Carragher, legenda Liverpoola.

“Zašto je jednostavno nisi ubacio!!!“

John Terry je dodao:

“Kako je, zaboga, ovo penal? Šokantna simulacija! Što je najgore, VAR je sve potvrdio“.