Alcaraz nezadovoljan: ‘Ubit će nas, previše je ozljeda. Treba nam više slobodnih dana’

Osvajač četiri Grand Slam turnira Španjolac Carlos Alcaraz rekao je da gust teniski kalendar otežava igračima da ostanu motivirani tijekom cijele godine i povećava rizik od ozljeda.
Oglas
Treći teniser svijeta, koji je ove godine osvojio Roland Garros i Wimbledon te srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu, rekao je kako se boji da će se situacija pogoršati u budućnosti s više obveznih turnira dodanih u kalendar.
“Vjerojatno će tijekom sljedećih nekoliko godina biti čak i više obaveznih turnira. Vjerojatno će nas na neki način ubiti“, rekao je Alcaraz koji igra za Tim Europa na Laver Cupu u Berlinu gdje je pobijedio Bena Sheltona iz Tima Svijeta.
“Trenutno ima puno ozlijeđenih igrača zbog kalendara. Vjerojatno će u nekom trenutku puno dobrih igrača propustiti mnogo turnira zbog toga,” rekao je 21-godišnji Španjolac koji je ove godine odigrao 50 profesionalnih pojedinačnih mečeva prije Laver Cupa, pobijedivši u njih 41.
“Teško je. Ponekad se uopće nisam osjećao motiviranim. Kalendar je tako tijesan. Puno turnira i ne onoliko slobodnih dana koliko želim”, rekao je. “Osjetio sam već nekoliko puta da ne želim ići na taj turnir. Želim ostati kod kuće sa svojom obitelji i prijateljima.”
Alcaraz će u nedjelju igrati protiv Amerikanca Taylora Fritza u još jednom meču grupne faze Laver Cupa, nakon što je u paru igrao s Norvežaninom Casperom Ruudom.
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas