Džumhur dobio prvi set sa “nulom”, pa ispao sa US Opena

Tenis 21. aug 202409:05 2 komentara

Damir Džumhur je na krajnje neobičan način ispao iz kvalifikacija za US Open. Džumhur je izgubio od Alexa Bolta rezultatom 1:2 (6:0, 3:6, 3:6).

Fantastično je Džumhur otvorio prvi set. Za samo 20 minuta je osvojio prvi set, i to bez izgubljenog gema. Bolt je uzeo svega devet poena u prvom setu i sve je djelovalo da će se nekadašnji top 30 igrač plasirati u drugo kolo, ali…

Bolt je proigrao, Džumhur potpuno stao. Imao je brejk loptu u prvom gemu drugog seta koju nije iskoristio, Bolt je stabilizovao igru i dovoljan mu je bio jedan brejk za osvojen drugi set.

U trećem setu je bilo borbe do sredine, ali je potom Bolt sa dva brejka priveo meč kraju i plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za US Open.