Nadal se vratio na teren i pobijedio sina jedna od najvećih teniskih legendi svih vremena

Tenis 16. jul 202417:48 0 komentara
ADAM IHSE / TT / TT NEWS AGENCY / AFP

Španski teniser Rafael Nadal pobijedio je Lea Borga 2:0 (6:3; 6:4) na ATP turniru u Bastadu, u prvom odigranom meču nakon skoro dva mjeseca.

Jedan brejk u prvom setu bio je dovoljan Špancu da dođe do prednosti, protiv Lea Borga 21-godišnjeg domaćeg tenisera.

Relativno siguran na svom servisu bio je Nadal, a ključni momenat seta desio u četvrtom gemu, kada je Rafa iskoristio drugu brejk loptu.

Borg nije uspio doći ni do jedne brejk šanse tokom prvog seta, a Nadal je samouvjereno priveo set kraju i bez izgubljenog poena u devetom gemu, došao do prednosti u setovima nakon 43 minute tenisa.

Start drugog seta pripao je Nadalu, jer je došao odmah do brejk lopti, drugu je iskoristio i oduzeo servis 17 godina mlađem protivniku.

Iskusni Španac ubrzo je potvrdio osvojeni brejk, dobrim servisima i za deset minutao poveo 2:0 u drugom setu.

Nadal i Borg u nastavku su čuvali svoje servise, nije bilo brejk šansi i Rafa je slavio 6:4 u drugom , te čekirao kartu za drugi krug.

Protivnik u drugom kolu Bastada Nadalu, bit će Cameron Norrie, Britanac je u prvom kolu eliminisao Jozefa Kovalika 2:0 u setovima.

Posljednji meč osvajač 22 grand slam titule odigrao je 27. maja na Roland Garrosu, kada je izgubio 3:0 od Alexandera Zvereva.