Sinner deklasirao Medvedeva, ide na megdan Đokoviću u Riyadhu, Alcaraz zakazo okršaj s Nadalom

Tenis 16. okt 202421:36 0 komentara
REUTERS/Hamad I Mohammed

Italijan Jannik Sinner, vodeći na ATP listi, ubjedljivo je trijumfovao nad Rusom Daniilom Medvedevom rezultatom na egzbicionom turniru "Slam šest kraljeva" u Riyadhu - 6:0, 6:3.

Medvedev nije osvojio game u prvom, a u drugom setu je Sinner napravio break kod rezultata 2:2. Rus je imao tri vezane, a ukupno četiri break lopte kod vođstva rivala 4:3 i šansu da se vrati u meč, ali to nije iskoristio.

Poslije meča koji je trajao 69 minuta Sinner će ponovo dijeliti teren s Novakom Đokovićem.

Italijan je pobijedio Srbina u finalu mastersa u Shanghaiju 7:6 (7:4), 6:3, poslije čega je bilans u njihovim duelima 4:4.

Carlos Alcaraz je nadigrao Danca Holgera Runea sa 6-4, 6-2. MladiŠpanac je pobjedom zakazao duel protiv sunardonjaka Rafaela Nadala.

Finalni meč za treće mjesto je u subotu.