Sinner preokretom protiv Rubleva do polufinala Cincinnatija

Tenis 17. aug 202423:12 0 komentara
Susan Mullane-USA TODAY Sports

Jannik Sinner je savladao Andreyja Rubleva poslije preokreta u četvrtfinalu Mastersa u Cincinnatiju rezultatom 2:1 (4:6, 7:5, 6:4).

Rublev je želio drugu pobjedu nad svjetskim brojem jedan u šest dana i odlično je počeo. Poveo je Rus 3:0 u prvom setu i održavao je prednost sve do same završnice seta.

Sinner je vratio brejk pri rezultatu 3:5, ali je Rublev uzvratio u narednom gemu istom mjerom i osvojio prvi set.

Razmijenili su po brejk i na startu drugog seta, ali je Italijan igrao mnogo bolje nego u prvom. Sinner je propustio sedam brejk lopti u tri gema, ali je u 11. gemu drugog seta iskoristio drugu brejk loptu i izjednačio u setovima.

Rublev je izgubio snagu u trećem setu, nekoliko puta je sa rukama na koljenima završavao poene i bilo je očekivano da će Sinner u polufinale Cincinnatija.

Italijan se poslije dva sata i 27 minuta plasirao među četiri najbolja gdje će igrati protiv boljeg iz duela Zverev – Shelton.