Oglas

Bugarska od 1989. izgubila dva miliona stanovnika

author
Anadolija
07. mar. 2019. 14:34
>
14:37

Bugarska, uz koju se veže karakteristika najsiromašnije zemlje Evropske unije (EU), nakon pada komunističkog režima u zemlji 1989. godine, imala je oko devet miliona stanovnika, da bi 28 godina nakon toga taj broj pao na oko sedam miliona. Glavni uzroci toga su pad nataliteta i ekonomske migracije. Pročitaj više

Oglas