
Građani Indonezije danas ne izlaze iz svojih kuća, te na svakom mjestu vlada tišina i mir. Naime, to je tako zbog praznika Nyepi ili Dana tišine koji je posvećen postu, meditaciji i tišini.
Oglas
[caption id="attachment_104742" align="alignnone" width="750"]
U Indoneziji u kojoj živi oko 250 miliona ljudi, a koja važi za četvrtu najmnogoljudniju zemlju praznik Nyepi se nalazima i Danom tišine, te zbog toga Indonežani danas ne izlaze iz svojih domova.
Dan tišine se posebno obilježava na Baliju, gdje živi oko 4 miliona Indonežana. Danas sve staje na Baliju. Nema saobraćaja, ne pale se svjetla noću, dakle, cijelo ostrvo je u tišini.
Anadolija | Anadolija
Više
Anadolija | Anadolija
Više
Anadolija | Anadolija
Više
Anadolija / Arhiv | Anadolija / Arhiv
Više
Anadolija | Anadolija
VišeTokom cijelog dana i noći na spomenutim mjestima ne izlazi se iz kuća i ne radi se ništa. Tokom dana Indonežani poste, a ne koriste telefone, kompjutere niti bilo koji vid tehnologije.
Na Baliju su zatvorena i dva terminala za trajekte.
I u Džakarti je obilježen ovaj praznik. Na trgu Monas u Džakarti je obilježen ovaj praznik, te su se svi zajedno molili da budu zaštićeni od loših duhova. Organizovani su i tradicionalni plesovi.
Dan tišine je proglašen državnim praznikom.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas