Oglas

Zbog velikog zagađenja Pariz uvodi izmjene u saobraćaju

author
Anadolija
21. mar. 2015. 20:08
>
20:08
pariz (6)
ANADOLIJA/Mustafa Yalçın | ANADOLIJA/Mustafa Yalçın

Zbog zagađenja zraka Gradska uprava Pariza odlučila je da se danas i sutra neće naplaćivati usluge javnog prevoza, a od ponedjeljka za sve učesnike u saobraćaju važit će pravilo parnih i neparnih tablica.

Oglas

[caption id="attachment_49782" align="alignnone" width="750"]

Nije poznato do kad će trajati ova odluka koja je donesena zbog povećanog nivoa zagađenosti zraka. Primjenjivanje vanrednog pravila kontrolisat će policija, a bit će pošteđena ona vozila u kojima bude više od tri osobe. 

Ovakva mjera zaštite okoliša koristila se dva puta 1997. godine, te jednom i posljednji put 17. marta 2014. godine. 

Pored navedenih mjera francuske vlasti su odlučile da maksimalnu dozvoljenu brzinu na autoputevima sa 130 smanje na 110 kilometara na sat. Kao dodatna mjera grad Pariz je na dnevnoj bazi uveo besplatan sat korištenja bicikala i električnih vozila. 

Visok stepen zagađenosti u Parizu je prisutan zbog nedostatka vjetra i kiše.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama