Vlada Iraka od SAD traži formiranje mehanizma za povlačenje američkih trupa

"U Iraku pridajemo veliki značaj održavanju odnosa sa susjednim zemljama i međunarodnom zajednicom i zaštiti misija stranih predstavništava. Borba protiv ISIS-a, obnova zemlje, zaštita njenog ekonomskog razvoja, nezavisnost i suverenitet, naši su prioriteti", rekao je premijer Iraka Adel Abdul-Mahdi
Oglas
Iz Ureda iračkog premijera navedeno je da je zahtjev upućen telefonom tokom razgovora premijera Adela Abdul-Mahdija i američkog državnog sekretara Mikea Pompea.
Saopćeno je i da je Abdul-Mahdi rekao da su američke snage i bespilotne letjelice ušli u irački zračni prostor bez vladinog odobrenja te naglasio da je to protivno sporazumima dviju zemalja.
"U Iraku pridajemo veliki značaj održavanju odnosa sa susjednim zemljama i međunarodnom zajednicom i zaštiti misija stranih predstavništava. Borba protiv ISIS-a, obnova zemlje, zaštita njenog ekonomskog razvoja, nezavisnost i suverenitet, naši su prioriteti", rekao je Abdul-Mahdi.
Pompeo je rekao da će pratiti situaciju i poštovati suverenitet Iraka.
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas