Oglas

Vlada Iraka od SAD traži formiranje mehanizma za povlačenje američkih trupa

author
Anadolija
10. jan. 2020. 14:54
>
15:04
Adel Abdul Mahdi Irak
REUTERS/Thaier Al-Sudani | REUTERS/Thaier Al-Sudani

"U Iraku pridajemo veliki značaj održavanju odnosa sa susjednim zemljama i međunarodnom zajednicom i zaštiti misija stranih predstavništava. Borba protiv ISIS-a, obnova zemlje, zaštita njenog ekonomskog razvoja, nezavisnost i suverenitet, naši su prioriteti", rekao je premijer Iraka Adel Abdul-Mahdi

Oglas

Iz Ureda iračkog premijera navedeno je da je zahtjev upućen telefonom tokom razgovora premijera Adela Abdul-Mahdija i američkog državnog sekretara Mikea Pompea.

Saopćeno je i da je Abdul-Mahdi rekao da su američke snage i bespilotne letjelice ušli u irački zračni prostor bez vladinog odobrenja te naglasio da je to protivno sporazumima dviju zemalja.

"U Iraku pridajemo veliki značaj održavanju odnosa sa susjednim zemljama i međunarodnom zajednicom i zaštiti misija stranih predstavništava. Borba protiv ISIS-a, obnova zemlje, zaštita njenog ekonomskog razvoja, nezavisnost i suverenitet, naši su prioriteti", rekao je Abdul-Mahdi.

Pompeo je rekao da će pratiti situaciju i poštovati suverenitet Iraka.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama