Oglas

U Brazilu pukla brana: Najmanje 17 mrtvih i 45 nestalih

author
Beta
06. nov. 2015. 09:15
>
09:22
dam-79771_1280
Pixabay | Pixabay

Najmanje 17 osoba je poginulo, dok je više desetina povređeno ili se vode kao nestali, pošto je jučer velika bujica blata probila branu u rudničkom kompleksu u Brazilu, u jugoistočnoj državi Minas Žerias, i prekrila više obližnjih kuća i vozila, saopštili su danas zvaničnici, navodi agencija AFP.

Oglas

Lokalni izvori navode kako je najmanje 15 osoba poginulo, dok se njih oko 45 vode kao nestali.

BBC je prenio da je operacija spašavanja otežana zbog mogućeg pokretanja klizišta, a da je bujicom pogođeno oko 500 kuća u toj oblasti.

Rudarska kompanija Samarko u saopštenju je navela da ulaže sve napore da zbrine ljude i umanji štetu za okolinu, i dodala da u ovom trenutku ne može da se potvrdi uzrok.

U saopštenju gradskih vlasti iz Mariane, grada od oko 40.000 stanovnika 300 kilometara sjeverno od Rio de Janeira, navodi se da je brana pukla u 16.20 po lokalnom vremenu u oblasti koja se nalazi oko 20 kilometara udaljeno od centra grada.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama