Araghchi u Iraku
Iran poručio da sam kontroliše Hormuški moreuz narednih 30 dana

Iranski ministar vanjskih poslova Abbas Araghchi izjavio je tokom posjete Iraku da Hormuški moreuz ostaje pod potpunom kontrolom Irana u narednih 30 dana.
Oglas
Kazao je da je iračkog kolegu informisao o “najnovijim ishodima rata nametnutog Iranu”, kao i o razvoju događaja u vezi s memorandumom o razumijevanju koji su potpisali Iran i Sjedinjene Američke Države.
“Odgovornost je na Iranu”
“Hormuški moreuz ostaje pod potpunim nadzorom i upravljanjem Irana tokom narednih 30 dana, a nakon što se uklone sve prepreke, puni kapacitet plovnog puta bit će obnovljen. Na tome radimo”, rekao je Araghchi.
Dodao je da je ta odgovornost isključivo na Islamskoj Republici Iran.
“Ne postoji nijedna druga strana ili država u tom pogledu. To je potpuno jasno prema memorandumu o razumijevanju”, poručio je.
Upozorenje na intervencije
Araghchi je upozorio da bi svaka intervencija ili jednostrani potez mogli dodatno pogoršati situaciju i odgoditi ponovno potpuno otvaranje moreuza.
“Svaka intervencija ili jednostrana akcija dovest će do pogoršanja situacije i odgoditi ponovno otvaranje moreuza”, rekao je iranski ministar.
╰┈➤ Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android /iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas