Lafet na kojem se nalazi kraljičin lijes nose 142 mornara

Mornaričko osoblje je prvi put korišteno tokom sahrane kraljice Viktorije, nakon što su konji koji su trebali da vuku lafet bili uplašeni - što je izazvalo strah od prevrtanja kočije.
Oglas
Kraljevska mornarica brine o ovom lafetu od 1901. godine i nosit će ga 142 mornara.
Godine 1901. lafet je povučen iz aktivne službe zbog sahrane kraljice Viktorije, koja je bila pra-pra-prabaka kraljice Elizabete II.
Kočija je korištena i na sahranama drugih monarha - uključujući kraljičinog oca Georgea VI - i prvog premijera Elizabete II, Winstona Churchilla.
Mornari su koristili improvizovana užad da vuku kočiju od 2,5 tone (2.500 kg) kroz Windsor.
Jedan tim ispred vuče kočiju, a drugi pozadi djeluje kao kočnica.
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas