Najmanje 16 poginulih nakon sudara autobusa i cisterne u Indoneziji

Najmanje 16 ljudi poginulo je u indonezijskoj provinciji Južna Sumatra nakon što se autobus sudario sa cisternom za gorivo i zapalio na autoputu, saopćila je policija u četvrtak.
Oglas
Nesreća se dogodila u srijedu na autoputu Trans-Sumatra, prema riječima portparola pokrajinske policije Nandanga Mu’mina Wijaye.
Vozač autobusa je navodno prešao u suprotnu traku nakon što ga je iznenadila rupa na cesti te se direktno sudario s nadolazećom cisternom za gorivo, rekao je Nandang za Metro TV, prenosi dpa.
"Udar je izazvao veliku eksploziju i požar koji je zahvatio oba vozila", dodao je.
Smrtonosne saobraćajne nesreće česte su u Indoneziji, gdje su loši uslovi na cestama, slaba provedba sigurnosnih propisa i preopterećena vozila dugogodišnji problemi.
╰┈➤ Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android /iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas