Njemačka: Uskoro ublažavanje mjera za vakcinisane građane

Njemačko vijeće ministara odlučilo je ublažiti mjere za one koji su vakcinisani protiv novog koronavirusa.
Oglas
Ministrica pravde Christine Lambrecht izjavila je da je uredba za ublažavanje mjera protiv COVID-19 za one koji su završili imunizaciju odobrena u Vijeću ministara.
Istakla je da su ograničena osnovna prava građana u cilju zaštite njihovog zdravlja i života.
Lambrecht je navela da je ovo važan korak ka normalizaciji.
Nošenje maski
Prema novoj uredbi, oni koji su u potpunosti vakcinisani ili su se oporavili od koronavirusa, bit će izuzeti od ograničenja kada su u pitanju kontakti i izlasci.
Međutim, i dalje će biti na snazi obaveza nošenja maske i poštivanja pravila o socijalnoj udaljenosti.
Očekuje se da će se o toj uredbi raspravljati u Bundestagu i Saveznom državnom predstavničkom domu (Bundesrat) kasnije ove sedmice, a na snagu će stupiti tokom vikenda.
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas