Igrači Monaca željeli napustiti teren zbog rasizma

Nogomet 04. aug 202108:17
AS Monaco

Utakmica trećeg kola kvalifikacija za plasman u Ligu prvaka između Sparte i Monaca sinoć je privremeno prekinuta u prvom poluvremenu zbog rasizma.

Nakon što je igrač gostujućeg tima Aurelien Tchouameni postigao pogodak u 37. minutu, sa tribina su se čuli neprimjereni, rasistički, povici.

Duel u Pragu bio je prekinut nekoliko minuta, a mediji prenose i da su se prije gola čuli rasistički povici pojedinih navijača.

U jednom trenutku se učinilo da će igrači Monaca da napuste teren, ali sudija Michael Oliver je uspio da smiri strasti.

“Još jednom i utakmica će biti gotova,“ poručio je spiker na stadionu.

Nema sumnje da će se ispad navijača Sparte naći na stolu Disciplinske komisije UEFA i da češki klub očekuje kazna.

Na kraju je Monaco slavio rezultatom 2-0, a strijelac drugog gola bio je Kevin Volland.