Oglas

Dodik: Ne treba nam trening za otcjepljenje

author
N1 BiH
27. sep. 2016. 09:37
>
09:41
dodik3
N1 | N1

Gostujući u Pressingu na N1, predsjednik RS-a Milorad Dodik je kazao da u SNSD-u ne sjede nikakvi avanturisti i destruktivci već da je riječ o ozbiljnoj partiji.

Oglas

SNSD je najavio da će 2018. raspisati referendum o izlasku RS iz BiH.

"Naš stav o tome će se znati te godine. Mi nismo nikakvi avanturisti i destruktivci nego smo ozbiljna partija. Ako bude potrebe bit će još referenduma do 2018. i pokazali smo da ih možemo organizovati."

Na pitanje da li je ovaj referendum bio samo probni za onaj pravi - o otcjepljenju, Dodik je kazao da su te priče gluposti.

"Zašto nama treba trening? Što se tiče nas ne trebamo trenirati jer smo vrlo sposobni i organizovani. Mi se borimo za naša prava. Nikada nismo rekli da je BiH nemoguća. BiH po Ustavu, ona iz Daytona, za nas je moguća, ali BiH sa destrukcijom prava RS i korigovanjem i nasiljem visokog predstavnika nije prihvatljiva."

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama