
Vlada Republike Srpske prekida komunikaciju i sve odnose sa visokim predstavnikom Valentinom Inzkom i Kancelarijom visokog predstavnika, navodi se u saopćenju entitetske vlade obavljenom danas.
Oglas
Podsjećamo, visoki predstavnik je u jednom od medijskih istupa poredio Republiku Srpsku sa Nezavisnom državom Hrvatskom što je u bh. entitetu izazvalo brojne reakcije i na koncu - odluku Vlade da prekine odnose s Kancelarijom visokog predstavnika.
Iz OHR-a su za N1 kratko prokomentirali današnji potez Vlade RS-a uz ocjenu da su sve srtane iz Dejtonskog sporazuma dužne sarađivati s visokim predstavnikom.
''Prema Dejtonskom mirovnom sporazumu, strane sporazuma su obavezne u potpunosti sarađivati s visokim predstavnikom i njegovim osobljem. To je obaveza koju su strane preuzele i koja se mora poštovati'', rekao je za N1 portparol OHR-a Mario Brkić.
O reakcija na izjavu visokog predstavnika čitajte OVDJE.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas