Oglas

OHR reagirao na odluku Vlade Republike Srpske

author
N1 BiH
12. jan. 2017. 17:33
>
17:42
ohr
N1 | N1

Vlada Republike Srpske prekida komunikaciju i sve odnose sa visokim predstavnikom Valentinom Inzkom i Kancelarijom visokog predstavnika, navodi se u saopćenju entitetske vlade obavljenom danas.

Oglas

Podsjećamo, visoki predstavnik je u jednom od medijskih istupa poredio Republiku Srpsku sa Nezavisnom državom Hrvatskom što je u bh. entitetu izazvalo brojne reakcije i na koncu - odluku Vlade da prekine odnose s Kancelarijom visokog predstavnika.

Iz OHR-a su za N1 kratko prokomentirali današnji potez Vlade RS-a uz ocjenu da su sve srtane iz Dejtonskog sporazuma dužne sarađivati s visokim predstavnikom.

''Prema Dejtonskom mirovnom sporazumu, strane sporazuma su obavezne u potpunosti sarađivati s visokim predstavnikom i njegovim osobljem. To je obaveza koju su strane preuzele i koja se mora poštovati'', rekao je za N1 portparol OHR-a Mario Brkić.

O reakcija na izjavu visokog predstavnika čitajte OVDJE.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama