Oglas

Sat za planetu: Ugašena svjetla u sarajevskoj Vijećnici

author
Anadolija
25. mar. 2017. 22:13
>
22:14
v1
N1 | N1

Sarajevska Vijećnica se noćas gašenjem svoje unutrašnje rasvjete u periodu od 20,30 do 21,30 sati pridružila svjetskoj kampanji i obilježavanju jubilarnog 10. Sata za planetu Zemlju (Earth Hour 2017) u Bosni i Hercegovini.

Oglas

Vijećnica je u pomenutom periodu ostala osvijetljena uličnom rasvjetom izvana, dok je rasvjeta u njenoj unutrašnjosti bila u potpunosti ugašena.

Inicijativu Sat za planetu Zemlju na globalnom nivou organizira Svjetski fond za prirodu (World Wide Fund for Nature – WWF).

Ovim činom, Grad Sarajevo se pridružio tom projektu s ciljem povećanja svijesti o ljudskom doprinosu globalnim klimatskim promjenama, te poticanja ljudi da na svakodnevnoj osnovi ulože napore da sačuvaju prirodne resurse za buduće generacije.

Pridružujući se ovoj inicijativi, Grad Sarajevo je potvrdio svoju posvećenost ekološkoj održivosti, saopćeno je iz gradske uprave. 

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama