Oglas

Sat za planetu Zemlju: Ugašena svjetla u Banjaluci

author
SRNA
25. mar. 2017. 22:44
>
22:45
20170325213933_418921
Srna | Srna

Na objektima u užem centru Banjaluke večeras su na sat vremena bila ugašena svjetla povodom akcije "Sat za planetu Zemlju".

Oglas

Od 20.30 do 21.30 sati bila je ugašena i javna rasvjeta u Ulici Veselina Masleše, kao i u dijelu Ulice kralja Petra Prvog Karađorđevića.

Vršilac dužnosti načelnika gradskog Odjeljenja za komunalne poslove Petar Bilčar istakao je da se Banjaluka večeras priključila gradovima u jednoj od najmasovnijih svjetskih akcija koja je počela 2007. godine.

"Cilj akcije jeste podsticanje ljudi da na svakodnevnoj osnovi ulože napore da bi bili sačuvani prirodni resursi za buduće generacije", rekao je novinarima Bilčar.

On je napomenuo da se akcija sprovodi u organizaciji Svjetskog fonda za zaštitu prirode. 

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama