
U mjestu Jabuka, desetak kilometara od Goražda, na oko 1.000 metara nadmorske visine, u podrumu srušene kuće Ćamil Bukva pronašao je svoj novi dom.
Oglas
[caption id="attachment_66377" align="alignnone" width="750"]
U podrumu dimenzija 12 metra kvadratnih čovjek se jedva može kretati.
"Visina u podrumu je jedva veća od mene. Ali, nije hladno. Imam peć. Ovdje blizu nema nikoga. Ima samo dalje tamo jedan čovjek koji čuva ovce. Jedino dobro je što ima put kraj kuće", priča Ćamil o svom životu u ruševini koju naziva domom.
Temperature se u ovim zimskim mjesecima spuštaju i do – 25 stepeni, a Ćamil ne odustaje od života u brdima iznad Goražda.
"Nije me strah. Ljudi me pitaju kako smijem ovdje prenoćiti. Međutim, kada puhne sjeverac, mi najbolje znamo kako je ovdje. Veliki je vjetar i nanosi i tada se ne izlazi iz podruma, jer bude jako hladno. Puše sa svih strana i nemoguće se zaštiti", pojasnio je Ćamil.
Živjeti na mjestu gdje Ćamil živi, a ne vidjeti divlje životinje prosto je nemoguće.
"Dolaze srndaći, zečevi. Većih životinja nisam viđao, ali vidim tragove i znam da dolaze. Životinje poput divljih svinja iako kažu da ima i vukova dalje u brdima", kazao je Ćamil.
Po zanimanju je električar, ali je zbog bolesti morao odustati od tog posla.
Anadolija | Anadolija
Više
Anadolija | Anadolija
Više
Anadolija | Anadolija
Više
Anadolija | Anadolija
Više
Anadolija | Anadolija
Više
Anadolija | Anadolija
Više
Anadolija | Anadolija
VišeKakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas