Oglas

U Prijedoru ponovo poplavljeno 50 kuća

author
FENA
18. mar. 2018. 14:35
>
14:36
20180313_2_29211618_31619846
Anadolija | Anadolija

U Prijedoru je ponovo poplavljeno 50 kuća iz kojih se voda prije dva dana povukla, saopćeno je iz entitetske Civilne zaštite.

Oglas

Rijeka Sana je u tom gradu prešla kotu redovne odbrane od poplava za 20 cm i vodostaj je u 12 sati iznosio 440 cm.

U Novom Gradu/Bosanskom Novom Sana i Una imaju povećanje nivoa svojih tokova. Una je iznad kote redovne odbrane od poplave i u Bosanskoj Kostajnici.

Vodostaj Vrbasa u Delibašinom selu kod Banje Luke je u porastu, ali još uvijek ispod kote redovne odbrane od poplave.

U Bosanskoj Gradišci se Sava izlila na poljoprivredno zemljište, a voda je i u blizini puta Bosanska Gradiška - Kozarska Dubica.

Tim Uprave civilne zaštite Republike Srpske s pumpama velikog kapaciteta je u toj općini i angažiran je u naselju Senjak, gdje su poplavljene kuće.

Iz Civilne zaštite RS-a su saopćili da, nakon što je kiša prestala da pada u slivovima Vrbasa, Sane, Une, hidrolozi očekuju da će se vodostaji početi brzo smanjivati.

Nivo toka Save će sporije opadati.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenihmrežaTwitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama