Muzičar i arhitektica autori neobične dječije odjeće

Vijesti 14. apr 201817:20 > 17:45
N1

Dobra ideja može promijeniti život nabolje. Arhitekta Slađana Štula iz Banjaluke prije četiri godine osmislila je neobičnu dječiju odjeću. Konkurisala je i pobijedila na “Start up challenge” za najbolju poslovnu ideju. Već je stvorila prepoznatljiv brend.

“Ja sam šmeker kao tata”, “Smarate odoh kod tetke”, “Mama je zauzeta ali je kuma zgodna i slobodna”, samo su neki od šašavih natpisa na dječijim majicama.

Neobični duksevi sa volanima, haljine, suknje za djevojčice i mame dizajnira Slađana, šije Brankica.

Brankica je tekstilni inženjer, zvanje je stekla u Zrenjaninu, iskustvo u Mrkonjiću. Sa gašenjem fabrika ostala je bez posla.

“Firma se raspala kao i ostale i našla sam posao ovdje. (Jeste li imali period bez posla?) Jesam, pet godina sam bila bez posla”, priča Brankica Tomaš, tekstilni inženjer.

Pokretači i idejni autor Bubsi bebe ne umiju da šiju, niti su imali iskustva u tekstilnoj industriji. Kao mladi bračni par prije četiri godine konkurisali su i pobijedili na takmičenju za najbolju poslovnu ideju. Dobili su podsticaj i obavezu da pokrenu posao.

“(Vi niste znali da šijete?) Ne. Ja sam fizioterapeut i muzičar, a Slađa je arhitekta”, otkriva Đurica Štula.

“Kad smo došli tek u fabriku gdje su nam šili ispočetka, dok nismo imali svoju proizvodnju, pitaju od čega hoćete bodiće. Ja ne znam šta me pita. Nisma razlikovala materijale uopšte“, kaže Slađana Štula.

Materijale su vremenom naučili, ali šivenje nisu. Međutim, neobični natpisi i modeli su Slađina ideja kojom je uz pomoć interneta privukli kupce iz cijelog svijeta.

“Iz inostranstva, pogotovo, imamo upita, ali tu imamo problem sa poštom. Odavde kad pošalješ paket za Australiju, za Kanadu ili negdje, nemaš potvrdu da će stići i kad će stići. Bukvalno moraš reći čovjeku stići će za mjesec dana možda”, žali se Slađana Štula.

Da bi ovaj problem prevazišli kad mogu pređu granicu. Iz Hrvatske je kažu pošta brža i sigurnija. Kao i većina drugih koji pokušavaju pokrenuti vlastiti biznis i još zaposliti nekoliko ljudi imaju problema sa birokratijom, ali ističu da je podsticaja od lokalne zajednice bilo.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.