Oglas

KJKP "Rad": Pratimo situaciju na terenu

author
FENA
28. nov. 2018. 10:44
>
10:46
1
N1 | N1

Sinoć je u Sarajevu počeo padati snijeg, a Zimska služba Kantonalnog javno-komunalnog preduzeća "Rad" prati situaciju na terenu i spremna je intervenirati, potvrdio je Feni glasnogovornik KJKP "Rad" Mirza Ramić.

Oglas

Dodaje da je na terenu osam vozila i da su sva spremna za djlovanje kada  se ukaže potreba.

- U poslijepodnevnim satima se očekuje  prestanak padavina, ali bi se u noći sa srijede na četvratak temperature trebale spustiti i do minus 14 stepeni, tako da će se vršiti posipanje saobraćajnica radi sprečavanja nastanka poledice - kazao je Ramić.

Zimska služba KJKP "Rad" je spremna za ovu zimsku sezonu. Raspolaže sa  4.500 tona posipnog materijala, odnosno 3.000 tona industrijske soli i 1.500 tona frakcije. Nabavljeno je i 100 tona kalcijum-hlorida koji se koristi za mokri postupak, a kojim se sprečava nastanak poledice na temperaturama i do minus 25 stepeni Celzijusa.

Iz Zimske službe apeliraju na građene da u zimskom periodu, između ostalog, obavezno koriste zimsku opremu za svoja vozila, uklone snijeg ispred svojih stambenih i poslovnih objekata, te ledenice sa krovova.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama