Oglas

Bosna u Doboju i Vrbas u Banjaluci prešle kotu redovne odbrane od poplava

author author
SRNA , N1 BiH
03. feb. 2019. 21:47
>
21:48
Srn2019-2-3_1724763_1
Srna | Srna

Rijeke Bosna u Doboju i Vrbas u Banjaluci prešle su kotu redovne odbrane od poplava, ali se nisu izlile, a u porastu je i Sava u Brodu i Šamcu, saopštila je Civilne zaštite Republike Srpske.

Oglas

Bosna u Doboju je za 20 centimetara prešla kotu redovne odbrane od poplava i iznosi 320 centimetara.

Vanredna odbrana od poplava uvodi se kada vodostaj Bosne dostigne 450 centimetara. Najviši vodostaj izmjeren je 15. maja 2014. godine, kada je iznosio 721 centimetar.

Vrbas je u Banjaluci tri centimetra prešao tačku redovne odbrane od poplave koja je na 300 centimetara.

Vodostaj Save u Brodu i Šamcu je ispod kote redovne odbrane od poplave.

Iz entitetske Civilne zaštite navode da je u opštini Šipovo poplavljeno desetak domaćinstava i da je rijeka Pliva u selu Duljci dosegla most.

Vode rijeke Plive i rječice Jošavke ranije danas su opštini Jezero zaplavile dvadesetak kuća. U toj lokalnoj zajednici sutra će biti održana sjednica Štaba za vanredne situacije.

Rijeka Ukrina u Derventi se u posljednja tri časa povukla 25 centimetara i sada je u koritu. Ostalo je malo vode u udolinama kod gradskog mosta.

Meteorolozi za noćas najavljuju postepen prestanak atmosferskih padavina i zahlađenje, navode iz Civilne zaštite RS-a, te poručuju da je Specijalizovanoj jedinici za zaštitu i spasavanje na vodi i pod vodom naloženo da bude u pripravnosti.

N1 pratite putem aplikacija za Android| iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook|Instagram i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama