
Jedan motel, šlep služba i autoprevoznik u srednjoj Bosni ponudili su pomoć mještanima poplavljenih područja.
Oglas
Šlep služba "Gongo" iz Fojnice jučer je obavijestila građane da kome god treba pomoć zbog poplava rado će doći i besplatno pomoći.
Pomoć je ponudio i motel Dačo kod Viteza.
"Ukoliko postoji netko ili poznajete nekog da je morao iseliti iz svog doma zbog vremenskih nepogoda i da mu je potrebna pomoć, mi ćemo vrlo rado ustupiti sobu u motelu Dačo na korištenje", navode.
"Ako je nekom potrebna pomoć, imamo na raspolaganju kamion i kombi, rado ćemo pomoći, ako je neko u alarmantnoj situaciji", napisao je Slaven Čović iz Putićeva u srednjoj Bosni.
Zbog jakih padavina i topljenja snijega u većem dijelu BiH je došlo do naglog porasta vodostaja rijeka i manjih vodotoka, te njihovog izlijevanja iz korita. Došlo je do plavljenja kuća, dvorišta, poljoprivrednih površina te saobraćajnica.
Putna komunikacija prema brojnim mjestima je i dalje blokirana uslijed izlijevanja rijeka.
N1 pratite putem aplikacija za Android| iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook|Instagrami UŽIVO na ovom linku.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas