Oglas

Republika Srpska: Za tri dana deset osoba preminulo od posljedica gripe

author
Anadolija
04. feb. 2019. 16:48
>
16:50
sezona gripa
N1 | N1

Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske danas je prijavljeno da je u periodu od 1. do 3. februara deset pacijenata preminulo od posljedica teških akutnih respiratornih infekcija.

Oglas

"Univerzitetski klinički centar RS prijavio je pet, dok su bolnice u Doboju, Bijeljini, Istočnom Sarajevu, Trebinju te Psihijatrijska bolnica u Sokocu prijavile po jednog preminulog pacijenta. Radi se o osobama koje su bile teški hronični bolesnici, sa više komorbiditeta, a većina je već prethodno bila hospitalizovana zbog liječenja osnovnih bolesti", navodi se u saopštenju iz Instituta.

Podsjetili su građane da je neophodno primjenjivati mjere lične, a posebno respiratorne higijene, kao i higijene prostora u kojem žive i rade te da prilikom kućnih i posjeta u bolnicama poštuju preporuke nadležnih ustanova.

N1 pratite putem aplikacija za Android| iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook| Instagrami UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama