Oglas

U Republici Srpskoj 38 preminulih od posljedica gripe

author
FENA
11. feb. 2019. 18:12
>
18:14
sezona gripa
N1 | N1

Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske za protekla tri dana prijavljeno je da je jedan pacijent preminuo od posljedica teške akutne respiratorne infekcije.

Oglas

U pitanju je osoba starije životne dobi, čiju smrt je prijavila bolnica u Doboju, saopćeno je iz Instituta.

Od 21.januara u tom bh. entitetu je od posljedica teških akutnih respiratornih infekcija umrlo 38 osoba.

Iz Instituta podsjećaju građane da je neophodno primjenjivati mjere lične, a posebno respiratorne higijene kao i higijene prostora u kojem žive i rade te da prilikom kućnih i posjeta u bolnicama poštuju preporuke nadležnih ustanova.

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske, Alen Šeranić, izjavio je danas da je prošle sedmice bio vrhunac sezone gripe te da se očekuje pad broja oboljelih.

N1 pratite putem aplikacija za Android| iPhone/iPad i društvenih mrežaTwitter|Facebook|Instagram i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama