Inzko: Očekujem da stranke poštuju institucije BiH

Nakon što je SNSD najavio da neće učestvovati u radu Doma naroda parlamenta BiH dok se, kako su naveli, ne ispoštuju principi koji su do sada važili u formiranju zajedničkih komisija i nakon što je danas odgođena sjednica Ustavnopravne komisije Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH zbog nedostatka kvoruma, reagovao je Valentin Inzko.
Oglas
Napomenuo je da je Dom naroda Dejtonska institucija i mora biti u mogućnosti da ispuni svoj mandat propisan Ustavom BiH.
"Stranke i poslanici trebaju rješavati politička pitanja redovnim učešćem u parlamentarnim procesima. Upravo je parlament pravo mjesto gdje se moraju i mogu tražiti rješenja problema i zato apelujem na poslanike da ispunjavaju svoj mandat i omoguće da Dom naroda normalno i neometano radi. To je u interesu institucija, a prije svega u interesu građana koji su poslanicima dali svoje povjerenje i pordršku za funkcionisanje instuicija i za rad u njima", kazao je visoki predstavnik u BiH na vanrednoj konferenciji za medije.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas