Oglas

Višković: RS neće otvarati nova predstavništva u svijetu

author
FENA
25. feb. 2019. 11:49
>
11:50
Srn2019-1-7_1027108_2
Srna | Srna

Predsjednik Vlade Republike Srpske (RS) Radovan Višković ocijenio je danas da se moraju jačati ekonomske veze sa zemljama u kojima taj bh. entitet ima svoja predstavništva, za čiji rad će u ovoj godini iz budžeta biti izdvojeno 4.700.000 KM.

Oglas

Kaže da je to bio fokus i ranije, ali se privredni odnosi i ekonomska saradnja moraju poboljšati, s ciljem privlačenja stranih investicija u RS.

Nakon sasatnka sa šefovima većine predstavništava Republike Srpske u svijetu, Višković je istakao
na konferenciji za novinare da su ta predstavništva institucionalni dio predstavljanja tog bh. entiteta obavljala na dobar način, a da sada se moraju intenzivirati ekonomske aktivnosti.

Višković je stava da je dobro da predstavništva u zemljama u kojima postoje budu servis građanima, ali naglašava da bi bio zadovoljniji da se ti ljudi zadrže u RS.

Tvrdi da dosadašnje ulaganje u rad predstavništava RS-a u svijetu nije uzalud bačen novac poreskih obveznika.

U ovoj godini najviše novca bit će raspoređeno za Predstavništvo u Ruskoj Federaciji - 920.000 KM, a potom Predstavništvu u Srbiji - 740.000 KM.

Predstavništvu u Austriji bit će raspoređeno 620.000 KM, Belgiji 610.000 KM, te SAD 600.000 KM.
Za rad Predstavništva u Nemačkoj bit će izdvojeno 380.000 KM, Grčkoj 320.000 KM, te Izraelu 300.000 KM.

RS zasad neće otvarati nova predstavništva, ali se razmišlja u otvaranju novih ureda u još nekim gradovima zemalja u kojima već ima predstavništva, poput Austrije.

N1 pratite putem aplikacija za Android| iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook| Instagram i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama