Još jedan ljekar u BiH oporavio se nakon zaraze korona virusom

Oporavio se ljekar dobojske bolnice, kojem je 26. marta potvrđeno prisustvo koronavirusa, saopćeno je iz te zdravstvene ustanove.
Oglas
Odmah nakon pozitivnog testa hospitalizovan je u Službi za infektologiju bolnice u Doboju, gdje je bio do jučer.
''S obzirom na to da su mu u posljednja 24 sata potvrđena dva negativna testa u Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske, pacijent je otpušten iz Bolnice Doboj kao izliječen'', saopćeno je iz te zdravstvene ustanove.
Bez obzira na negativnost testova, a po preporukama Ministarstva zdravalja i socijalne zaštite i Instituta za javno zdravstvo RS, nakon nestanka simptoma koronavirusa u određenom vremenskom periodu, te dobrog općeg stanja pacijenta, izliječeni pacijent mora da ostane u samoizolaciji u periodu od 14 dana.
Po zvaničnim podacima, u dobojskoj regiji je 16 pozitivnih slučajeva na Covid -19 i pet oporavljenih osoba.
U Tesliću je zaraženo devet, a oporavljena jedna osoba, u Modriči su zaražena tri, a dva pacijenta su oporavljena, u Doboju i Derventi je zaražana i oporavljena po jedna osoba, dok su u Bosanskom Brodu pozitivne dvije osobe na koronavirus.
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas