Oglas

Na Klinici na Podhrastovima 25 pacijenata, testiranje nekoliko uposlenika KCUS-a

author
Faktor.ba
30. jun. 2020. 12:49
>
12:58
SA-EPIDEMIOLOSKA SITUACIJA-RAS-1(20200623-190303577).mxf.00_00_09_12.Still001
N1 | N1

"Trenutno je 25 pacijenata pozitivnih na COVID-19 u izolatoriju Klinike za plućne bolesti na Podhrastovima", potvrdila je za Faktor prof. dr. Sebija Izetbegović, generalna direktorica KCUS-a.

Oglas

"Niko nije na respiratoru, ali jedna pacijentica jeste na neinvazivnoj ventilaciji, njena klinička slika je trenutno najteža", rekla je Izetbegović. 

Još dvoje zaraženih su u opservaciji, što znači da bi mogli biti hospitalizirani ako njihova klinička slika bude tako zahtijevala.

"Moguće je da imamo virus u KCUS-u, testiramo nekoliko osoba", rekla je Izetbegović, prenosi Faktor.

Rezultati će biti saopćeni javnosti kada se završi testiranje.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama