Oglas

Džaferović: Nikad ne smijemo i nećemo zaboraviti žrtve genocida u Srebrenici

author
FENA
10. jul. 2020. 17:40
>
17:43
20200710_2_43378508_56586689
Anadolija | Anadolija

Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Šefik Džaferović danas je posjetio Memorijalni centar i Potočarima i izložbu "Egzodus" bh. slikara i umjetničkog velikana Safeta Zeca.

Oglas

Tokom posjete Džaferović je poručio da će se uvijek sjećati i odavati poštovanje žrtvama genocida u Srebrenici.

"Insistirat ćemo do kraja na istini, na pravdi i na tome da odgovaraju svi oni koji su izvršili genocid. Borit ćemo se protiv onih koji negiraju genocid i koji veličaju zločince koji su izvršili genocid. Nama može pomoći međunarodna zajednica, jer imaju ključ u svojim rukama, da nametnu zakon o zabrani negiranja genocida. Mislim da bi to značajno doprinijelo procesu povjerenja u BiH i izgradnji BiH kao multietničke zajednice. Pozivam ih ovom prilikom da to urade", rekao je Džaferović.

Jedan od razloga današnje posjete Džaferovića Srebrenici jeste i doček učesnika "Marša mira 2020“, kao i obilazak postavki i umjetničkih sadržaja predstavljenih povodom 25. godišnjice genocida u Srebrenici.

"Želim zahvaliti našim umjetnicima, umjetnost je jako bitna, jako važna kada je u pitanju kultura sjećanja. Mi nikada ne smijemo i nećemo zaboraviti žrtve genocida u Srebrenici, i ono što se dogodilo 1995. godine i uvijek ćemo odavati poštovanje", istakao je Džaferović.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama