Oglas

Inzko za N1: Više nećemo biti samo nijemi posmatrači

author
Zvonko Komšić
03. nov. 2014. 19:21
>
19:41
valentin inzko n1
N1 | N1

Visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini Valentin Inzko poručio je da nije "ikebana", te kako će uskoro međunarodna zajedica početi primjenjivati novi pristup prema bh. političarima, samim time i bonske ovlasti.

Oglas

[caption id="attachment_21312" align="alignnone" width="750"]

"Ja nisam zadovoljan s onim što sam postigao, međutim ne treba se zaboraviti da ja imam iza leđa PIK. Oni kormilare. A posljednjih osam godina je njihova odluka bila da se cijela odgovornost prebaci na lokalne političare. Ja osjećam da će se to mijenjati, da će međunarodna zajednica promijeniti svoju poziciju i da neće više samo posmatrati. Jer se pokazalo da ta politika nije uspješna... ", kazao je Inzko.

U intervjuu za N1, pozvao je stranačke lidere koji su osvojili većinu na izborima da što prije formiraju vlade, te je kazao kako, poboljšanje ekonomske situacije u zemlji mora biti proiroteti u radu. Osvrnuo se i na uticaj regiona na unutrašnje uređenje BiH. Intervju u cjelosti gledajte sutra ujutro u emisijama "Novi dan" te "N1 na jedan".

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama