Ambasadorica SAD-a u NATO-u Julianne Smith stigla u Sarajevo

Ambasadorica Sjedinjenih Američkih Država u NATO-u Julianne Smith stigla je u Sarajevo.
Oglas
Iz Ambasade SAD-a su joj poželjeli dobrodošlicu i naglasili da su zajednički ustrajni u podršci euroatlantskim integracijama Bosne i Hercegovine.
Smith bi se tokom dana trebala sastati sa ministrom odbrane BiH Sifetom Podžićem i zvaničnicima u NATO bazi Butmir kod Sarajeva.
Ova posjeta dolazi samo mjesec dana uoči donošenja odluke o nastavku angažmana EUFOR snaga u BiH o čemu će se odlučivati u u Vijeću sigurnosti UN-a gdje Rusija može staviti veto, što bi značilo da EUFOR mora napustiti BiH te bi se eventualno u tom slučaju moglo desiti da navedene snage budu zamijenjene NATO snagama.
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas