Dva eurogola: Hulk još jednom potvrdio tačnost svog nadimka (VIDEO)

Nogomet 10. feb 202308:16 0 komentara
Facebook/Clube Atletico Mineiro

U pobjedi njegovog Atletico Mineira, poznati brazilski fudbaler dva puta je poentirao iz slobodnog udarca.

Iako je već navršio 36 godina, nekadašnji brazilski reprezentativac Hulk i dalje je dominantan. On se prije dvije godine iz Kine vratio u Brazil, gdje od tada oduševljava u dresu Atletico Mineira.

Posljednji susret odigrao je jutros, kad je Atletico slavio u susretu Campeonao Mineiro lige protiv Democrate, rezutatom 3:0. I oduševio je u startu samom činjenicom da je postigao dva pogotka iz slobodnog udarca.

No, kad ih vidite, sve to izgleda još impresivnije.

Hulk je inače poznat po svom razornom udarcu, a to je prvi put potvrdio u 13. minuti, kad je s otprilike tridesetak metara poslao projektil doslovno posred gola, no toliko snažno da ga vratar nije uspio zaustavio.

Drugi pogodak postigao je u 35. minuti iz podosta manje udaljenosti. S ruba kaznenog prostora opalio je pored živog zida i gotovo probio mrežu silinom kojom ju je lopta zatresla. Ne moramo dodavati kako vratar nije mogao baš ništa. Srećom, lopta putem nije pogodila niti jednog igrača, tom svakako ne bi bilo svejedno.

Iako je oduševio u svakom klubu gdje je igrao, Hulk nikad nije zaigrao u nekom klubu iz najjačih pet liga.