Tepić: Samo pet odsto više birača je dovoljno da Vučić bude „sveden“ na ordenje

Nosilac liste "Srbija protiv nasilja" Marinika Tepić pozvala je građane da glasaju na izborima 17. decembra, jer je samo pet odsto više birača dovoljno da Srbija i Beograd budu slobodni, a Aleksandar Vučić "sveden" na ustavne nadležnosti predsjednika Republike.
Oglas
Ova lista je najveća opoziciona i pobjednička lista i jedina garancija da se može vratiti normalan život, rekla je Tepić u izjavi FoNetu.
Nemamo puno izbora, smatra ona, dodajući da ljudi 17. decembra biraju između nepravde i pravde, nastavka kriminala i korupcije ili njihove sječe.
Kada isiječemo kriminal i korupciju, biće novca da vratimo otete penzije, da plate budu veće u zdravstvu i prosvjeti, navela je Tepić u predizbornoj poruci.
Borimo se protiv nasilja koje je na svakom koraku, ne samo fizičko - nesigurnost, nebezbijednost, već nasilje u javnom prostoru, javnom govoru. Ne znate da li i ako potražite pravdu, da li će neki korumpirani tužilac ili sudija to da zaustavi, predočila je Tepić.
Tepić je ocijenila da su normalno društvo i normalan život jako blizu.
Pozivam sve birače da izađu na glasanje, jer tako nam malo treba. Samo pet odsto birača više i mi smo ovaj posao završili, dodala je ona.
Srpska napredna stranka više neće moći da napravi vlast ni sa socijalistima, ni sa manjinskim strankama, pa da dočekamo Beograd i Srbiju oslobođene 18. decembra, tvrdi Tepić.
Tepić dodaje da će u tom slučaju Vučič biti „sveden“ na nadležnosti koje ima po Ustavu i zakonu kao predsjednik – „da dijeli ordenje i ostavi državu i ljude na miru“.
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas