Plenković: Spremni smo da primimo pacijente iz Češke i Slovačke

Hrvatska je spremna da primi oboljele od kovida 19 iz Slovačke i Češke, objavio je predsjednik Vlade Hrvatske Andrej Plenković.
Oglas
"Danas sam održao telefonski sastanak sa predsjednicima Vlade Češke Andrejem Babišem i Slovačke Igorom Matovičem. Izrazio sam spremnost Hrvatske da, u slučaju potrebe, zbrine po desetak oboljelih od kovida 19 iz Češke i Slovačke, s obzirom na pritisak na njihove zdravstvene sisteme", napisao je Plenković na Twitteru.
https://twitter.com/AndrejPlenkovic/status/1369330831156776976
On je dodao da je Hrvatska solidarna s članicama EU u borbi protiv virusa korona.
Prvi slovački pacijenti oboljeli od kovida 19 primljeni su u susjednoj Poljskoj, a druge očekuju u Njemačkoj, kako bi pomogli toj zemlji koja ima najvišu smrtnost od kovida 19 u svijetu.
Matovič je upozorio danas "da su u pitanju životi", apelujući na Evropsku medicinsku agenciju da ubrza postupak odobrenja vakcine ako ne želi da zemlje članice koriste neodobrene vakcine kao što to planira Slovačka.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas