Oglas

Plenković: Spremni smo da primimo pacijente iz Češke i Slovačke

author
SRNA
09. mar. 2021. 19:29
plenkovic
Marko Lukunic/PIXSELL | Marko Lukunic/PIXSELL

Hrvatska je spremna da primi oboljele od kovida 19 iz Slovačke i Češke, objavio je predsjednik Vlade Hrvatske Andrej Plenković.

Oglas

"Danas sam održao telefonski sastanak sa predsjednicima Vlade Češke Andrejem Babišem i Slovačke Igorom Matovičem. Izrazio sam spremnost Hrvatske da, u slučaju potrebe, zbrine po desetak oboljelih od kovida 19 iz Češke i Slovačke, s obzirom na pritisak na njihove zdravstvene sisteme", napisao je Plenković na Twitteru.

https://twitter.com/AndrejPlenkovic/status/1369330831156776976

On je dodao da je Hrvatska solidarna s članicama EU u borbi protiv virusa korona.

Prvi slovački pacijenti oboljeli od kovida 19 primljeni su u susjednoj Poljskoj, a druge očekuju u Njemačkoj, kako bi pomogli toj zemlji koja ima najvišu smrtnost od kovida 19 u svijetu.

Matovič je upozorio danas "da su u pitanju životi", apelujući na Evropsku medicinsku agenciju da ubrza postupak odobrenja vakcine ako ne želi da zemlje članice koriste neodobrene vakcine kao što to planira Slovačka.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama