Leclercu pole u Singapuru, Verstappen tek osmi

Formula 1 01. okt 202216:07 0 komentara
REUTERS/Edgar Su

Charles Leclerc je osvojio pol poziciji uoči trke za Veliku nagradu Singapura. Vozač Ferrarija je završio ispred Sergija Pereza, vozača Red Bulla i Lewisa Hamiltona, asa Mercedesa. Max Verstapen završio je kvalifikacije tek na osmom mjestu.

U izuzetno uzbudljivim kvalifikacijama na stazi Marina bay, Leclerc je u posljednjem krugu štopericu zaustavio na 1:49,412.

Veoma blizu su mu bili i Sergio Perez, koji je kasnio samo 0,022 sekunde, dok je ispod desetinke minusa imao i Lewis Hamilton. Njegov zaostatak je bio 0,054.

Četvrti je bio drugi vozač Ferrarija Carlos Sainz, a od petog do desetog mjesta su redom završili Alonso, Norris, Gasly, Magnussen i Tsunoda.

Verstappen je u posljednjem pokušaju bio u ubjedljivo najbržem krugu, ali ga je ekipa iz nepoznatog razloga pozvala u boks, pa će uličnu trku početi tek sa osme pozicije. Na ovoj trci Nizozemac ima priliku da i teoretski obezbjedi titulu.

Trka za Veliku nagradu Singapura vozi se u nedjelju od 14 sati uz direktan prijenos na Sport klubu 2.