Verstappenu pol pozicija pred posljednju trku sezone

Formula 1 25. nov 202316:28 0 komentara
Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Max Verstappen osvojio je pol poziciju uoči trke za Veliku nagradu Ujedinjenih Arapskih Emirata u Abu Dhabiju i sebe doveo u sjajnu situaciju da dođe do 19 pobjede u sezoni.

Aktuelni šampion svijeta je u svom Red Bullu krug odvezao za 1:23,445 minuta, što je bilo dovoljno za prvo mjesto.

U prvom startnom redu uz Maxa bit će as Ferrarija Charles Leclerc, koji je kasnio 0,139 sekundi za Nizozemcem. Treće mjesto osvojio je u Mclarenu Oscar Piastri sa minusom od 0,337 sekundi.

Od četvrtog do desetog mjesta poredali su se Russell, Norris, Tsunoda, Alonso, Hulkenberg, Perez i Gasly. Lewis Hamilton je završio na 11. mjestu.

Trka je na programu u nedjelju od 14 časova uz direktan prijenos na Sport klubu 2.