Gubi li prvotimac Dinama mjesto u prvih 11 zbog neočekivanog junaka iz BiH?

Nogomet 27. jul 202220:46 0 komentara
Nogometni savez Bosne i Hercegovine

Dinamo je sinoć u 2. pretkolu Lige prvaka pobijedio Shkupi u Skoplju 1:0 te se s ukupnih 3:2 plasirao u 3. pretkolo, u kojem ga čeka Ludogorec. Jedini gol za Dinamo u Makedoniji zabio je Arijan Ademi u 47. minuti, no Dinamo opet nije odigrao dobru utakmicu.

I u Skoplju je ključnu ulogu odigrao jedan potpuno neočekivani junak. Dinamo je ove sezone puno investirao u momčad. Doveo je Josipa Drmića, Roberta Ljubičića i Boška Šutala, a od prve dvojice se očekivalo da budu udarne igle u Čačićevu sastavu. Čačić još i redovito koristi Ljubičića, ali Drmić je u Skoplju cijelu utakmicu proveo na klupi i nejasno je koju je ulogu Dinamov trener namijenio svom najpotentnijem napadaču.

Menalo ispao spasitelj

I dok se Drmić traži, Ljubičić krpa Bočkajevu poziciju, a momčad i dalje ulazi u formu, u dvije vrlo važne utakmice ove sezone ukazao se Luka Menalo. Protiv Lokomotive u sudačkoj nadoknadi zabio je za pobjedu 3:2, a njegov ulazak u Skoplju potpuno je razbudio Dinamo i samo slučajno Menalo nije praktički sam razmontirao Makedonce.

Čačić je na kraju prošle sezone povjerenje dao Špikiću, koji je finiš HNL-a odradio solidno, ali nije u toj formi nastavio i ove sezone iako je u Koprivnici zabio lijep gol. Čačić ga je stavio u početnu postavu u četiri od pet utakmica ove sezone i svaki put ga zamijenio Menalom. I svaki put pogodio piše Index.hr

Menalo je protiv Lokomotive u igru ušao u 76. minuti i odužio se Čačiću pobjedničkim golom. Da nije onako dobro pratio zadnju akciju, Dinamo bi puno lošije ušao u sezonu i puno više upitnika pojavilo bi se iznad Čačića. Protiv Shkupija je u Maksimiru također ušao u 2. poluvremenu, protiv Slavena je odigrao odličnih 90 minuta i asistirao za jedan gol, a potom i spasio Dinamo u Skoplju.

Ušao i sredio Shkupi

Čačićeva momčad odigrala je negledljivo drugo poluvrijeme, a među najslabijima je bio upravo Špikić. Dinamov trener posegnuo je za klasičnom zamjenom Špikić – Menalo i dvije minute kasnije Menalo je savršeno pronašao Ademija koji je zabio za, pokazalo se, prolazak Dinama.

Menalo je u samo nekoliko minuta mogao biti pravi junak Dinama. Ubrzo nakon vodećega gola poništen mu je, čini se, čisti gol za 2:0 zbog zaleđa. Petković mu je u toj akciji sjajno asistirao, kao i nekoliko minuta kasnije kad ga je našao na drugoj stativi. Menalo je odlično pratio akciju, ali je nekoliko centimetara zakasnio na Petkovićevu loptu.

Menalo je i dalje prilično nedefiniran igrač s puno prostora za napredak, ali kad god uđe u igru, bilo u Dinamu ili u reprezentaciji Bosne i Hercegovine, oko njega se nešto događa. Pun je energije, eksplozivan je, zna proći jedan na jedan i sasvim neočekivano prometnuo se u čovjeka koji trenutačno spašava Čačića.

Emreli je ozlijeđen, Špikić nije u najboljoj formi pa Čačić neće moći dugo ignorirati 26-godišnjeg Menala, koji će gotovo sigurno igrati u petak protiv Istre u početnoj postavi. Prije početka sezone Menalo je imao upitan status u momčadi, ali sad je sve bliže standardnom članu Dinamove momčadi.