Rijeka pala u nadoknadi vremena, poražen i Višćin Baskisehir

Košarka 16. aug 201722:39 > 22:41
Reuters

U kvalifikacijama za Ligu prvaka večeras je diljem Evrope odigrano pet mečeva.

Baskisehir bh. reprezentativca Edina Višće poražen je od Seville rezultatom 1:2. Escudero je doveo goste u vodstvo u 16. minuti igre, i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Elia je izjednačio na 1:1 u 64. minuti, da bi trijumf Sevilli donio Ben Yedder šest minuta prije kraja. Višća je na terenu bio do 63. minute kada ga je zamijenio Frei.

Skoro pa siguran plasman dalje obezbijedio je Celtic, koji je sa 5:0 deklasirao Astanu kod kuće. Postnikov je postigao autogol u 32. minuti, a deset minuta poslije Sinclair je povećao na 2:0.

U drugom poluvremenu isti je igrač povisio na 3:0, golom u 60 minuti, a posao su završili Forrest u 79. i Griffiths u 88. minuti igre.

Bh. internacionalci Grahovac i Aničić poraz svoje ekipe u Škotskoj gledali su sa klupe.

Hapoel Beer Sheva je sa 2:1 bio bolji od Maribora. Tavares je u 10. minuti doveo goste u vodstvo, ali su Nwakaeme i Tzedek u 12. i u nadoknadi prvog dijela preokrenuli za trijumf.

Napoli kod kuće nije imao problema sa Nicom. Slavili su sa 2:0, a golove su dali Mertens u 13. i Jorginjo iz penala u 70. minuti.

Gosti su susret završili sa devet igrača, jer su Kozielo i Plea isključeni u 79. minuti igre.

Fudbalska poslastica odigrana je na Pireju. Olympiakos je ugostio Rijeku, koja je poražena u sudijskoj nadoknadi meča.

Golom Habera gosti su poveli u 42. minuti, a Odjidja-Ofoe je izjednačio u 66 minuti igre. Zbog drugog žutog kartona kod gostiju je isključen Zuta, sedam minuta pred kraj, a igrača više iskoristio je Romao, u 93. minuti kada je pogodio za 2:1.