Elmedin Kikanović briljirao protiv CSKA

Košarka 23. mar 201522:02 > 22:06
Facebook

CSKA je na gostujućem terenu porazio Enisey rezultatom 93:79. Centar seniorske košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Elmedin Kikanović je na ovom meču ubacio čak 22 poena, imao 9 skokova, 2 asistencije, šut iz igre 9/13 i na kraju valorizaciju od 24 indexna poena.

Bila je ovo još jedna sjajna partija u nizu za stamenog Tuzlaka.

CSKA je dobio prvu četvrtinu igre rezultatom 25:19, da bi domaćin bio bolji u drugoj četvrtini koju dobijaju rezultatom 20:16. CSKA je na poluvrijeme otišao sa prednošću od dva poena, a rezultat je glasio 41:39.

Pitanje pobjednika je riješeno u trećoj četvrtini koju dobijaju rezultatom 28:20 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imali prednost od deset poena.

Do kraja su upisali rutinski trijumf. Najefikasniji igrač u redovima pobjednika je bio Alexander Kaun sa 18 ubačenih poena, dok je Nando De Colo dodao 15.

Na drugoj strani je najbolju partiju pružio upravo reprezentativac Bosne i Hercegovine , dok je Pavel Sergeev dodao 11 poena.