Atlanta pred eliminacijom, nema odbrane za tandem Celticsa

Košarka 24. apr 202308:02 0 komentara
Dale Zanine-USA TODAY Sports

Košarkaši Bostona došli su na korak do plasmana u polufinale play-offa Istočne konferencije pošto su u četvrtoj utakmici u Atlanti savladali domaće Hqwkse 129:121 i poveli u seriji sa 3-1.

Najbolji tim Istoka u regularnom dijelu sezone nije dozvolio Atlanti da se poslije dva poraza u Masachusetsu vrati u igru iako je domaća ekipa sve vrijeme pretila i malo je nedostajalo da momentum u poslednjoj dionici ode na stranu tima Quina Snydera.

Celticsi su brzo uspostavili kontolu nad utakmicom i u finišu prve četvrtine imali su 14 poena prednosti. Atlanta je na sve način pokušavala da nađe rješenje za razigrani tandem bekova Jayson Tatum – Jaylen Brown i serijom 9:0 na tri minute prije odlaska na odmor se približila na 53:49. Ipak, Celticsi su imali spreman odgovor i serijom 12:4 na poluvrijeme su otišli sa prednošću 65:53.

Atlanta je u nastavku utakmice sve pokušala, pojačala je odbranu, ali gosti iz Bostona su imali odgovor na sve nalete Jastrebova i bez većih poteškoća meč su priveli kraju i već za dva dana pred svojim navijačima će imati šansu da obezbjede plasman u polufinale Istoka.

Nezaustavljivi Tatum (8/20 iz igre, 4/13 za tri, 7 sk, 4as) i Brown (12/22 iz igre, 3/4 za tri, 4sk, 3as) su postigli po 31 poen, dakle skoro polovinu od ukupnog broja svog tima, Markus Smart se zaustavio na 19, Derrick White na 18, a Robert Williams je dodao 13 poena, 15 skokova, 3 asistencije i 2 ukradene lopte.

U domaćoj ekipi Trae Young je zabilježio 35 poena (11/26 iz igre, 4/10 za tri), uz 3 skoka i 15 asistencija, Deandre Hunter ga je pratio sa 27 (3/6 za tri), 7 skokova i 2 asistencije, Deyonte Murray je imao 23 (9/20 iz igre, 4/8 za tri) uz 9 skokova i 6 asistencija, a Bogdan Bogdanović 8 /3/8 iz igre, 2/5 za tri) uz 2 skoka za 19 minuta.